Facebook

Připravujeme

OZONIZÉR (již od prosince)

Ozonizér patří ke skupině léčebných přístrojů, které vycházejí ze starších léčebných metod. Princip využití tohoto přístroje je založen na vysokonapěťovém vysokofrekvenčním výboji.

O terapeutické využití tohoto výboje se zasloužil francouzský fyzik a lékař Jacques Arsene d'Arsonval (1851 – 1940). Vynálezce galvanometru s pohyblivou cívkou a termočlánku ampérmetru významně přispěl k nově vznikající oblasti elektrofyziologie, zabýval se studiem fyziologických a terapeutických účinků působení vysokofrekvenčních proudů.

Použití střídavého elektrického proudu v medicíně dodnes nese jeho jméno "darsonvalizace". Roku 1892 bylo zavedeno využívání vysokofrekvenčních proudů k léčbě kůže a sliznice – s rostoucí frekvencí dráždivý účinek klesá, kolem 10 000 Hz se přestává projevovat a nad 10 000 Hz již nemá žádné dráždivé účinky a ani účinky elektrolytické, pouze tepelné.

Ionizace 1K terapeutickému využití ozónu dochází od roku 1900. K jeho masivnímu využití došlo v průběhu 1.světové války a to při léčení píštěl, amputací, ran a hematomů u zraněných vojáků. Byl úspěšně aplikován i na hnisavá a infikovaná místa. Využití ozónu v kosmetice a estetické medicíně má dlouhou tradici. Ani na našem území není ozonizér žádnou novinkou.

Mezi světovými válkami byl u nás nejen vyráběn, ale byl mezi klienty velmi oblíben a žádán. Jednalo se v té době o velice módní artikl. Známe jej téměř všichni díky filmu Jiřího Menzela "Postřižiny". Přes velikou oblibu tohoto přístroje byla jeho výroba u nás ukončena po roce 1948 díky likvidaci malých firem a ozónová terapie u nás téměř upadla v zapomnění.


APLIKACE OZONIZÉRU

Ionizace 2Ošetření se provádí pomocí skleněného aplikátoru plněného argonem, který má stejně jako ostatní vzácné plyny malý elektrický odpor a vede velmi dobře elektrický proud.

Díky této vlastnosti v uzavřených trubicích , kterými prochází elektrický proud, vznikají elektrické výboje. Působením vysokofrekvenčního výboje dochází v místě užití k přeměně kyslíku obsaženého v kůži na ozón. Ozón má zklidňující a desinfekcní vlastnosti. Zanícené ranky se velice dobře zatahují a hojí. Vřídky u akné rychle zasychají.

Aplikací vysokonapěťového výboje lze dosáhnout rozličných účinků: zklidnění – stimulace, vizalizace – prokrvení Intenzitu volíme podle místa aplikace.


VYUŽITÍ OZONIZÉRU má širokou škálu možností:

1) Ošetření pleti Ozón má protizánětlivé účinky, zesiluje odolnost kůže.Ozónová terapie napomáhá regeneraci, zabraňuje znečištění póru a tím i předchází tvorbě komedonů. Působením ozónu dochází k intenzivní látkové výměně, tím se zvýšuje mikrocirkulace, což vede ke zlepšení lokálního zásobování kůže, k příznivé stimulaci elastických struktur a tím i ke zlepšení vstřebávání kosmetických přípravků.

2) Ošetření akné Jedná se o protizánětlivé ošetření.

3) Ošetření hematomu Využívá se lokálně vyvinuté teplo, které proniká do hloubky.

4) Záněty svalů v oblasti kloubů, zranění sportovního charakteru Jedná se o podpůrnou masáž k léčbě, která je ordinována lékařem. Vede ke zmírnění bolesti a podporuje léčení. Stacionární sonda se přikládá přímo na bolestivé místo.

5) Bolesti v oblasti krčního obratle, páteře, revmatické bolesti kloubů Vysokofrekvenční impulsy způsobují hloubkovou masáž a prohřátí, což vede ke zmírnění obtíží.

6) Regenerace pokožky hlavy a podpora růstu vlasů Ošetřením se zlepšuje prokrvování a látková výměna v kůži na hlavě. Dochází i k lepšímu růstu zdravých vlasů. Výboje působí pozitivně na vlasové váčky.

7) Zanícení lůžek nehtů Použití bodové sondy, pomalu se krouží okolo lůžek nehtů.

8) Desinfekce, zklidnění Vhodné po depilaci, epilaci a hloubkovém čištění.

 

Ionizace 3KONTRAINDIKACE

Přesto, že se ozonizér jeví jako přístroj velice bezpečný s jednoduchou obsluhou, nedoporučuje se jeho aplikace:

 

Doba ošetření: od 5 – 40 minut


Masáže, akupresura a strečink pro psy

Masáže, akupresura a strečink, tato trojkombinace metod je účinnější, než samotná masáž pro zlepšení a udržování optimálních funkcí těla a pro prokrvení a odstraňování bolestí. Vzájemně se účinně doplňují a zvyšuje se synergický účinek.

Je zaměřen na pomoc udržet psa v dobré zdravotní kondici v běžném životě, při zátěži, sportovních výkonech, ve stáří a předcházet tak zdravotním komplikacím. Ve své podstatě je to prevence, která je stále opomíjená, jak u lidí, tak u zvířat.

Nabízíme až
250 druhů procedur
Nabízíme balíčky
pro jednotlivce a páry
(prožijete masáž
spolu s partnerem
na lehátku vedle sebe)

Dárkový šek již od 300 Kč
Nabízíme služby pro dva
klienty najednou! Pojďte
to vyzkoušet!
Dotykem začíná větší
porozumění světa, jenž nás
obklopuje.
Vážení klienti
Od 1.2.2012 účtujeme storno poplatek při zrušeni termínu do 24 hod - od 100 Kč.
(dle ceny objednané procedury,
maximálně však 500 Kč)

 


ODKAZY
NA JINÉ STRÁNKY

www.mojemesto.cz

www.salony.cz

www.kudyznudy.cz

www.salony-krasy.cz

jihoceskykraj.info

www.masaze.info